Ekskluzywna lokata z widokiem na miasto. Dlaczego warto inwestować w luksusowe nieruchomości?

Luksusowe nieruchomości w Warszawie, jak i w innych dużych miastach Polski, cieszą się coraz większym zainteresowaniem klientów. Z roku rok rośnie liczba kupowanych i wynajmowanych apartamentów oraz domów z segmentu premium. Co ciekawe, poszerza się również grono klientów, którzy kupują ekskluzywne nieruchomości nie po to, aby w nich mieszkać, tylko traktują zakup jako dobrą lokatę kapitału.

Nieruchomości luksusowe zyskują na wartości

Nie od dziś wiadomo, że nieruchomości są traktowane jako stabilna i bezpieczna forma lokaty kapitału. Niezależnie od koniunktury na rynku, wahań na giełdzie, kursów walut i wielu innych zmiennych, na które nie mamy wpływu – nieruchomości nie tracą na wartości, wręcz przeciwnie: pozwalając zarówno na zabezpieczenie kapitału, jak i spokojne pomnażanie zainwestowanych w nie środków.

Zdaniem analityków, to obecnie jedna z najbardziej perspektywicznych i bezpiecznych form długoterminowego inwestowania. Nawet w trakcie kryzysu finansowego tym, którzy szukają sensownych możliwości inwestycyjnych, radzi się ulokowanie środków na rynku nieruchomości. W przypadku nieruchomości luksusowych taka inwestycja nabiera szczególnego znaczenia.

Tego typu apartamenty zlokalizowane są w ekskluzywnych kamienicach lub wieżowcach pod prestiżowym adresem, wyróżnia je imponujący metraż, najwyższy standard wykończenia, szereg udogodnień, np. basen w budynku dostępny dla mieszkańców czy usługa concierge. To wszystko składa się na ponadprzeciętną wartość nieruchomości, która systematycznie rośnie przynosząc równie nieprzeciętne zyski.

Sam ekskluzywny charakter nieruchomości, mniejsza liczba tego typu apartamentów dostępnych na rynku przekłada się ich na rosnącą wartość. Działa tu bowiem reguła niedostępności, zgodnie z którą mniejsza, ograniczona liczba towarów i dóbr sprawia, że zyskują one w oczach klienta, który jest skłonny zapłacić za nie więcej.

Luksus nadal tańszy niż na Zachodzie

Apartament na sprzedaż w Cosmopolitan

Warto mieć na uwadze, że luksusowe nieruchomości w Polsce są wciąż tańsze w porównaniu z cenami apartamentów reprezentujących podobny standard na Zachodzie. Metr kwadratowy luksusowej przestrzeni jest tam nawet kilkukrotnie droższy niż w naszym kraju. Dotyczy to zarówno lokali w wieżowcach, jak i w bardziej kameralnych kamienicach. 

Oczywiście ceny w Polsce systematycznie rosną i zdaniem ekspertów, nadal będą rosnąć, aż zbliżą się do stawek obowiązujących w Europie Zachodniej. Póki są to stosunkowo niewygórowane ceny, tym bardziej warto zainteresować się zakupem luksusowych apartamentów i domów w celach inwestycyjnych, aby cieszyć się ich stale rosnącą wartością.

Inwestycja w dobry wizerunek

Luksusowe nieruchomości w Warszawie należy traktować jako inwestycję w zdecydowanie szerszym zakresie. Posiadanie tego typu nieruchomości pozwala wzmocnić swój status społeczny, dodaje prestiżu, buduje silną i wyjątkową markę osobistą. To inwestycja we własny wizerunek, co w dalszej perspektywie również przekłada się na bardziej wymierne korzyści. Już sama korespondencja (firmowa lub prywatna) adresowana na prestiżową ul. Foksal, Złotą czy Twardą przy których znajdują się luksusowe apartamenty, daje do zrozumienia, że mamy do czynienia z kimś ceniącym sobie wysublimowaną jakość.

Apartament na wynajem, Cosmopolitan

Kupując ekskluzywny apartament w stolicy można zostać sąsiadem znanych i cenionych osobistości – często takie adresy wybierają popularni sportowcy, artyści, ludzie związani z show-biznesem. Posiadanie takiego sąsiedztwa dodatkowo wzmacnia aurę wyjątkowości.

Inwestycja w wygodę i komfort

Jest jeszcze jedna równie istotna korzyść stojąca za inwestycją w luksusowe nieruchomości Warszawy. Decydując się na zakup domu lub apartamentu pod wynajem, zyskujemy komfort i przywilej niezajmowania się takimi sprawami, jak generalny remont czy urządzenie lokalu. Przeważająca większość nieruchomości dostępnych w ofercie Lions Estate jest bowiem w pełni wyposażona i umeblowana, zawsze wykończona w najwyższym standardzie. To lokale gotowe do zamieszkania lub wynajęcia od zaraz. Dlatego praktycznie od razu po zakupie, nieruchomość może pracować na siebie i przynosić profity, gdy przeznaczymy ją pod wynajem.

Szeroki wybór nieruchomości premium czeka w ofercie Lions Estate. Wybierz odpowiedni apartament dla siebie.

POPULARNE ARTYKUŁY

Poznaj Agenta: Patryk Staniszewski

Rodowity warszawiak, pasjonat sportu, ulubiony doradca wielu naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Rynek wtórny na Nowym Wilanowie

Miasteczko Wilanów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Biuro kwitnące zdrowiem

Jak stworzyliśmy w Lions Estate warunki do zdrowej i wydajnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem lub zakupem nieruchomości

Skontaktuj się z nami »
LIONS ESTATE INSTAGRAM
Zobacz nasz Instagram »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial