Lions Heart – więcej niż biznes.

Społeczna odpowiedzialność biznesu (ang. Corporate Social Responsibility – CSR) to zgodnie z jedną z najprostszych definicji – odpowiedzialność przedsiębiorstw za ich wpływ na społeczeństwo. Przejawia się ona poprzez różne działania, które mają pozytywny wpływ na otoczenie. Idea ta jest nam niezwykle bliska i stanowi ważny element kultury organizacyjnej Lions Estate.

Co CSR oznacza dla nas? Chcemy mieć swój udział we wprowadzaniu pozytywnej zmiany w życiu innych. Aby to osiągnąć, bierzemy udział w różnych inicjatywach, a także organizujemy własne.

“Osoby, które tworzą zespół Lions Estate nie są obojętne na to, co się dzieje obok nich. Same czują potrzebę pomagania i angażowania się, bo taki jest duch naszej firmy. Szukamy ludzi o dużej empatii, gotowych do działania również poza codziennymi obowiązkami i takich też przyciągamy.” relacjonuje Alena Annusewicz, Chief Happiness Officer w Lions Estate.

 zespół Lions Estate

Lions Heart – jak nasz zespół pomaga innym?

Wszystkie akcje społeczne zespołu są opatrzone specjalnym znakiem – Lions Heart. Jest on symbolem chęci poprawy czyjegoś życia, spełnienia czyjegoś marzenia, sprawienia, że ktoś się uśmiechnie, czy bardziej uwierzy w siebie. Jesteśmy też wrażliwi na dobro naszych czworonożnych przyjaciół – chętnie pomagamy organizacjom, które dbają o zwierzaki i szukają im odpowiedzialnych domów. 

Serce w tym znaku znajduje się nie przez przypadek. Jak mówi Bartłomiej Annusewicz: 

Budujemy Lions Estate z osobami o wielkim sercu. Tacy jesteśmy i taka jest nasza firma.” 

Lions Heart

Nie są to słowa rzucane na wiatr. W ostatnim miesiącu zespół Lions Estate wziął udział w dwóch akcjach – zorganizowaliśmy kiermasz wypieków, z którego dochód został przeznaczony na fundację Zwierzochron i wzięliśmy udział w biegu Czas na wzrok, który z kolei gromadził środki na zakup okularów dla dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i rodzin zastępczych.

Aktualnie prowadzimy największy projekt z dotychczasowych – zbieramy środki na spełnienie marzenia jednej z podopiecznych Fundacji Mam Marzenie – na jej podróż do Barcelony.

Kiermasz wypieków dla fundacji Zwierzochron

Z okazji Światowego Dnia Zwierząt zorganizowaliśmy charytatywny kiermasz upieczonych przez nasz zespół słodkości. Całą zgromadzoną w ten sposób kwotę przeznaczyliśmy na Fundację Zwierzochron. Fundacja ta od 5 lat pomaga zwierzakom, które tego potrzebują – żyjącym w schroniskach, z właścicielami, którzy nie chcą lub nie potrafią odpowiednio o nie zadbać, a także tym, które padły ofiarą wypadków lub zostały porzucone. Zwierzochron obrał za cel również szerzenie wrażliwości na prawa i potrzeby zwierząt.

Bieg Czas na wzrok

W październiku część naszego zespołu wzięła udział w charytatywnym biegu Czas na wzrok. Za każdego uczestnika sponsorzy fundowali jedną parę okularów dla potrzebujących dzieci – z SOS Wiosek Dziecięcych oraz z rodzin zastępczych. Dzięki uczestnictwu warszawiaków, nowe okulary otrzyma 1796 dzieci! Jesteśmy dumni, że Lions Estate dołożyło do tego swoją cegiełkę.

Dla tej atmosfery i poczucia, że robimy coś dobrego, że pomagamy dzieciakom, warto było poświęcić sobotnie popołudnie. Nie ma nic fajniejszego, niż czuć się potrzebnym!” – stwierdza Daniela Kobeluch, która ukończyła bieg w koszulce Lions Team.

Spełnienie marzenia Oli o podróży do Barcelony

Do tej pory udało nam się spełnić sporo marzeń naszych klientów. Marzeń o idealnej nieruchomości. Teraz postanowiliśmy pomóc podopiecznej fundacji Mam Marzenie uzbierać odpowiednie fundusze na upragnioną podróż. Ola, która pomimo choroby ma niespożyte pokłady energii, marzy, by odkrywać magiczne zakątki Barcelony. Więcej informacji o Oli znajdziesz tutaj

To największy z naszych dotychczasowych projektów. Planujemy z każdej transakcji przeznaczać część środków na ten cel. Dlatego każdy z naszych klientów będzie miał swój udział w tej akcji. Założenie jest proste: Pracując z nami, pomagasz uzbierać kwotę, która pozwoli naszej podopiecznej spełnić marzenie.

Lubimy pomagać. I często to robimy.

To nie pierwsze akcje społeczne, w których braliśmy udział. O wcześniejszych – Szlachetnej Paczce, Tour de Fundacja czy Rasowym Kundlu – możesz przeczytać tutaj

Czemu tak często się angażujemy w takie wydarzenia?

Pomaganie stanowi ważny element naszej kultury organizacyjnej. Akcje charytatywne doskonale wpisują się w wartości Lions Estate – przede wszystkim zaangażowanie i wsparcie. Nasz zespół to ludzie ambitni, ale przede wszystkim z ogromną empatią i energią do pomocy innym.

Na co dzień naszym celem jest pomoc klientom w znalezieniu wymarzonej nieruchomości, albo odpowiednio dobranego klienta lub wynajmującego do ich domu lub mieszkania. Podchodzimy do tego bardzo poważnie, nie traktujemy żadnej transakcji jedynie przez pryzmat zysku. Najwyraźniej osoby, które się do nas zgłaszają to czują. Być może dlatego jesteśmy najczęściej polecaną agencją nieruchomości premium w Warszawie.

A w wolnym czasie? Nadal jesteśmy Lwami, którym pomaganie innym, w najróżniejszych sferach życia, po prostu sprawia wielką przyjemność. Dodatkowo to, że się lubimy i chętnie spędzamy razem czas sprawia, że projekty niezwiązane z pracą są dla nas dodatkową wartością. Dzięki temu jesteśmy w stanie prężnie działać nie tylko na rynku nieruchomości, ale także w akcjach charytatywnych, z których też czerpiemy wiele satysfakcji.

POPULARNE ARTYKUŁY

Poznaj Agenta: Patryk Staniszewski

Rodowity warszawiak, pasjonat sportu, ulubiony doradca wielu naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Rynek wtórny na Nowym Wilanowie

Miasteczko Wilanów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Biuro kwitnące zdrowiem

Jak stworzyliśmy w Lions Estate warunki do zdrowej i wydajnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem lub zakupem nieruchomości

Skontaktuj się z nami »
LIONS ESTATE INSTAGRAM
Zobacz nasz Instagram »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial