Magia Mokotowskiej. Czym ulica zachwyca i przyciąga mieszkańców oraz inwestorów.

W wielu dużych polskich i europejskich miastach są takie adresy – miejsca, ulice, aleje, których nie trzeba specjalnie promować i reklamować, gdyż stanowią one własną, niezależną markę. W Warszawie z pewnością jednym z takich adresów jest ulica Mokotowska.

Kamienice na Mokotowskiej

Ulica Mokotowska położona jest w Śródmieściu Południowym. Początkowo trakt ten łączył miasto ze wsią Mokotowo. Stąd wzięła się nazwa ulicy, jaką nadano jej w XVIII wieku. Na przestrzeni lat ulica ta ewoluowała stopniowo tworząc swój charakterystyczny nietuzinkowy klimat. Pod koniec XIX wieku coraz chętnej i liczniej osiedla się przy niej burżuazja budując dla siebie przestronne domy.

Spacerując ulicą Mokotowską napotkać można prawdziwe perły architektury z tamtego okresu. To bogato zdobione kamienice z początku XX wieku reprezentujące styl secesyjny i eklektyczny. Większość z nich zniszczona została w trakcie II Wojny Światowej. Po 1945 roku zostały odbudowane i odrestaurowane – części z nich faktycznie udało się przywrócić dawną świetność. Co ciekawe, na Mokotowskiej były również kamienice, którym udało się przetrwać działania wojennie niemal w nienaruszonym stanie.

Apartament przy ulicy Mokotowskiej

Jak obecnie wygląda arteria? Efektowne okiennice i balkony, stylowe gzymsy, intrygujące rzeźby na fasadach budynków – tym dziś zachwycają i czarują wybrane nieruchomości na Mokotowskiej.

Patrząc na ulicę przez pryzmat biznesu, Mokotowska to ekskluzywne butiki zarówno znanych i cenionych marek modowych, jak i początkujących projektantów. Znajdziemy tu również dobre restauracje oraz klimatyczne kawiarnie.

Mokotowska dziedziniec

Mokotowska to trakt o szczególnym znaczeniu w stolicy. Cała ta ulica, a nie tylko wybrane, zlokalizowane się przy niej budynki, znajduje się w rejestrze zabytków. To dodatkowo podnosi jej rangę, prestiż i świadczy o wyjątkowości tego miejsca.

Zapraszamy do obejrzenia stylowych apartamentów przy ul. Mokotowskiej dostępnych w ofercie Lions Estate.

POPULARNE ARTYKUŁY

Poznaj Agenta: Patryk Staniszewski

Rodowity warszawiak, pasjonat sportu, ulubiony doradca wielu naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Rynek wtórny na Nowym Wilanowie

Miasteczko Wilanów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Biuro kwitnące zdrowiem

Jak stworzyliśmy w Lions Estate warunki do zdrowej i wydajnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem lub zakupem nieruchomości

Skontaktuj się z nami »
LIONS ESTATE INSTAGRAM
Zobacz nasz Instagram »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial