Przedmieście kontra Śródmieście. Jaki adres wybrać dla luksusowej nieruchomości w Warszawie?

Szukając apartamentu, domu, rezydencji do kupienia lub na wynajem, jedną z kluczowych kwestii, jaką bierzemy pod uwagę jest lokalizacja. Odwieczny dylemat: zamieszkać w centrum czy na przedmieściach w przypadku nieruchomości luksusowych nabiera istotnego znaczenia. Każda z tych lokalizacji ma swoje zalety, które dziś przeanalizujemy biorąc pod uwagę potrzeby i oczekiwania kupujących oraz wynajmujących.

W zasięgu ręki

Mieszkanie w sercu Warszawy zapewnia bliskość ważnych urzędów państwowych, instytucji kultury i licznych wydarzeń społeczno-kulturalnych. To również ekskluzywne restauracje, markowe butiki. Zatem jeśli styl życia czy obowiązki zawodowe ściśle wiążą nas z takimi miejscami, odpowiednim wyborem dla własnej wygody i komfortu będzie apartamentowiec w sercu stolicy.

Natomiast lokalizacja w oddalonych od centrum dzielnicach lub zupełnie na przedmieściach umożliwia łatwe i sprawne wydostanie się samochodem poza teren miasta. Takie położenie zapewnia również bliskość prestiżowych szkół międzynarodowych – m.in. w Wilanowie, Konstancinie-Jeziornej i Sadybie. Sąsiedztwo szkół międzynarodowych to bardzo istotny argument decydujący o wyborze lokalizacji w przypadku klientów z zagranicy. Zatem jeśli często wyjeżdżamy poza Warszawę lub zależy nam, aby posłać dzieci do wspomnianych szkół, warto rozważyć kupno lub wynajem nieruchomości poza ścisłym centrum.

Bliskość natury

Mieszkanie na przedmieściach często utożsamiane jest z bliskością natury, większą ilością zieleni, łatwiejszym dostępem do natury w czystej (i cichej) postaci, która bierze górę nad głośnymi terenami zurbanizowanymi. Sąsiedztwo terenów zielonych zapewnia szereg możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, a także przekłada się na lepszą jakość powietrza filtrowanego przez drzewa i rośliny. Dlatego też ekskluzywne domy i rezydencje otulone zielenią w Wilanowie lub Konstancinie-Jeziornej cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem.

Równocześnie nie oznacza to, że w centrum stolicy brakuje zieleni. Akurat Warszawa należy do najbardziej zielonych miast świata, może się poszczycić największą ilością parków na tle innych polskich miast, starała się nawet o prestiżowy tytuł Zielonej Stolicy Europy.

Dlatego osoby szukające apartamentu blisko natury nie muszą ograniczać się do przedmieść Warszawy, gdyż z powodzeniem znajdą je w Śródmieściu i okolicach. Luksusowe apartamenty na Parkowej 19 przy Łazienkach Królewskich, Eko-Park nieopodal Pól Mokotowskich czy Rezydencja Opera przy ul. Niecałej granicząca z Ogrodem Saskim to jedne z wielu przykładów.

Ogród vs. taras

Niewątpliwą zaletą luksusowych domów na przedmieściach jest obszerny ogród, gdzie w sezonie wiosenno-letnim można zaprosić przyjaciół na przyjęcie czy zorganizować dzieciom rozrywki na świeżym powietrzu.

Czy wybierając luksusowy apartament w centrum jesteśmy skazani na zamknięcie w czterech ścianach? Absolutnie nie! W Warszawie znajdziemy szereg interesujących nieruchomości z przestronnymi tarasami, które zapewniają dodatkową przestrzeń do życia i wypoczynku. Dla tych, którzy szukają i pragną jeszcze więcej przestrzeni, mamy w ofercie Lions Estate ekskluzywne penthouse’y zlokalizowane na ostatnich piętrach budynków.

Spokojna okolica

Ludzie szukający ciszy, spokoju, wytchnienia często myślami idą w kierunku przedmieścia szukając tu dla siebie wymarzonego domu lub rezydencji. Niewątpliwie z dala od centrum, w Wilanowie, Zawadach, Konstancinie-Jeziornej zdecydowanie łatwiej jest znaleźć spokój, gdzie mamy do czynienia z niższą i rzadszą zabudową.

Jednocześnie wybierając luksusową nieruchomość w sercu Warszawy również można znaleźć adresy, gdzie mieszkańcy są odgrodzeni od miejskiego zgiełku. Niektóre z takich inwestycji, mimo położenia w centrum, usytuowane są w bocznych, spokojnych uliczkach (np. Park Lane na ul. Podchorążych), co dodatkowo podnosi komfort życia. Natomiast nieruchomości zlokalizowane na wyższych piętrach apartamentowców (np. Złota 44 lub Cosmopolitan) w naturalny sposób oddalają mieszkańców od dźwięków miasta.

*** Nadal zastanawiasz się: w centrum czy na przedmieściach Warszawy? Obejrzyj stylowe rezydencje i apartamenty Śródmieścia i przedmieścia dostępne w ofercie najbardziej polecanej agencji nieruchomości premium i wybierz najlepszą lokalizację dla siebie. [Lions Estate]

POPULARNE ARTYKUŁY

Poznaj Agenta: Patryk Staniszewski

Rodowity warszawiak, pasjonat sportu, ulubiony doradca wielu naszych klientów.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Rynek wtórny na Nowym Wilanowie

Miasteczko Wilanów jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do życia w stolicy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Biuro kwitnące zdrowiem

Jak stworzyliśmy w Lions Estate warunki do zdrowej i wydajnej pracy.

CZYTAJ WIĘCEJ »

Jeśli jesteś zainteresowany wynajmem lub zakupem nieruchomości

Skontaktuj się z nami »
LIONS ESTATE INSTAGRAM
Zobacz nasz Instagram »
SHARE ARTICLE
Facebook
Facebook
LinkedIn

Polecane artykuły

Kariera w Lions Estate Iza Kuczewska | Ludzie, O nas | 12 marca
Kariera w Lions Estate – poznaj z nami świat luksusowych nieruchomości Chciałbyś rozpocząć pracę jako agent nieruchomości? A może masz już duże doświadczenie w tej branży, ale szukasz miejsca, w którym będziesz mógł rozwinąć skrzydła? Dowiedz się, jak wygląda praca w naszej firmie. Czytaj więcej »
zespół Lions Estate nieruchomości Warszawa Iza Kuczewska | Ludzie | 13 lutego
Poznaj Agenta: Maria Góralczyk Dlaczego zrezygnowała z aktorstwa? Jak zmieniła się jej kariera odkąd pracuje w Lions Estate? Co najbardziej lubi w swojej pracy i jak zmieniał się warszawski rynek nieruchomości premium? O tym, między innymi, opowiedziała nam podczas rozmowy. Czytaj więcej »
#1 Ranked Premium Real Estate Agency Bartłomiej Annusewicz | Ludzie | 13 stycznia
Stało się – mamy 200 opinii od naszych klientów! Lions Estate najwyżej oceniania agencja nieruchomości premium w Warszawie. Jest to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy, ale też wielka odpowiedzialność. Czytaj więcej »
Lions Team Alena Annusewicz | Ludzie | 4 listopada
Lions Heart – więcej niż biznes. Osoby, które tworzą zespół Lions Estate nie są obojętne na to, co się dzieje obok nich. Same czują potrzebę pomagania i angażowania się, bo taki jest duch naszej firmy. Czytaj więcej »
Bartłomiej Annusewicz | Nieruchomości, Wiedza | 21 sierpnia
Dlaczego warto korzystać z biura nieruchomości w Warszawie – 6 konkretnych powodów Biuro nieruchomości tworzy zaplecze sprzyjające klimatowi zaufania, zapewnia fachowe doradztwo prawne, przygotowanie wiarygodnych zabezpieczeń oraz czuwa nad prawidłowym przeprowadzeniem transakcji. Czytaj więcej »
Miron Strojecki | Nieruchomości, Wiedza | 21 sierpnia
7 najczęściej wybieranych adresów przez obcokrajowców w Warszawie i okolicach Biuro nieruchomości premium w swojej ofercie posiada tylko wyselekcjonowane oferty kupna bądź sprzedaży mieszkań. Wśród popularnych stołecznych adresów znajdują się miejsca, które szczególnie upodobali sobie obcokrajowcy. Czytaj więcej »
Social media & sharing icons powered by UltimatelySocial